SkyCash z płatnościami za rachunki

12 września 2013
Kategoria: SkyCash
12 września 2013, Komentarze: 0

SkyCash wchodzi na rynek płatności za domowe rachunki, udostępniając użytkownikom możliwość ich szybkiego regulowania za pomocą telefonów komórkowych. Bezpieczne i wygodne transakcje można realizować w saldo podłączonej do systemu karty płatniczej MasterCard lub Visa. Partnerem rozwiązania jest BillBird S.A., właściciel oraz operator sieci VIA™ – Moje Rachunki.

SkyCash we współpracy z BillBird S.A. uruchomił możliwość szybkiego i bezpiecznego opłacania rachunków za pomocą telefonu komórkowego, bez konieczności udawania się na pocztę czy logowania do systemu transakcyjnego banku. Korzystanie z usługi jest bardzo proste i nie sprawi problemów nawet początkującym użytkownikom smartfonów. Wystarczy zeskanować znajdujący się na rachunku kod kreskowy lub kod QR i zapłacić za niego przy użyciu podłączonej do SkyCash karty płatniczej. W razie potrzeby, gdy na fakturze nie ma kodu, jest on niewyraźny lub telefon nie jest w stanie go zeskanować, dane potrzebne do płatności można wprowadzić ręcznie.

– Płacenie rachunków to kolejna czynność życia codziennego, którą użytkownicy SkyCash mogą wykonywać szybciej i prościej – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Kartę MaterCard lub Visa, za pomocą której dokonuje się płatności, można bezpiecznie podłączyć z poziomu komórki, a zgromadzone na niej środki wykorzystać także do innych celów, np. zakupu biletów komunikacji miejskiej i kolejowej – dodaje Mazurkiewicz.

Partnerem rozwiązania, zapewniającym bezpieczne przekazywanie płatności na konta wystawców faktur, jest BillBird S.A, lider na rynku polskim w zakresie innowacyjnych sposobów regulowania należności. Firma ma przeszło dziesięcioletnie doświadczenie w tym obszarze, posiada też zezwolenie na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

Z usługi opłacania rachunków mogą już korzystać użytkownicy SkyCash posiadający telefony komórkowe z systemem Android lub iOS. Wkrótce pojawi się także odpowiednia aktualizacja aplikacji dla osób korzystających z systemu Windows Phone.