SkyCash w SKM

31 stycznia 2013
31 stycznia 2013, Komentarze: 0

Przewożąca rocznie ok. 40 mln osób Szybka Kolej Miejska rozpoczęła współpracę ze SkyCash – uniwersalnym systemem płatności przez komórkę. Pasażerowie będą mogli kupować telefonem bilety dowolnej relacji na odcinku Gdańsk Główny – Słupsk.

PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. uruchamia sprzedaż biletów za pomocą SkyCash – uniwersalnego systemu płatności przez komórkę. Od 1 lutego bilet będzie można kupić w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, bez konieczności stania w kolejce do kasy czy szukania automatu z biletami. Z rozwiązania, które wprowadza SKM korzystają już Koleje Mazowieckie i Koleje Wielkopolskie. Bilet w komórce to ogromne ułatwienie dla wszystkich korzystających z najtańszej i najpopularniejszej formy podróżowania w regionie. Szybka Kolej Miejska przewozi rocznie ok. 40 mln pasażerów. Wśród nich znajdują się zarówno mieszkańcy nadmorskich miejscowości, jak i rzesze turystów z Polski i zagranicy.

Dzięki SkyCash będzie można kupować bilety ofert specjalnych oraz relacyjne, które obowiązują pomiędzy dowolnie wybranymi stacjami na trasie Gdańsk Główny – Słupsk. Żeby dokonać zakupu, wystarczy uruchomić aplikację w telefonie, a następnie wybrać właściwą strefę lub stację początkową i końcową. Usługa umożliwi korzystanie ze wszystkich obowiązujących na danych liniach ulg i zniżek. – Cieszy nas możliwość udostępnienia pasażerom SKM sprawdzonego systemu, który pozwala zaoszczędzić czas i likwiduje problem dostępności biletów – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Rozwiązanie docenią z pewnością turyści, którzy nie będą musieli już szukać kasy biletowej czy miejsca, w którym można rozmienić pieniądze – dodaje Mazurkiewicz.

Aby zainstalować w komórce aplikację SkyCash, należy pobrać program wpisując w przeglądarce telefonu adres internetowy m.skycash.com lub wysyłając pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Konto SkyCash można zasilić na wiele sposobów, m.in. bezpośrednio z podłączonej do systemu karty Visa lub MasterCard. Podczas kontroli wystarczy okazać bilet, który po zakupie zostaje automatycznie zapisany w zakładce „Kontrola biletów”.