SkyCash w podróży nad morze

29 czerwca 2015
Kategoria: SkyCash
29 czerwca 2015, Komentarze: 0

Na tory ponownie wyjechał pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Bilety na ten wakacyjny środek transportu pasażerowie mogą kupować bez konieczności stania w kolejkach do kas, korzystając z aplikacji mobilnej SkyCash. Telefon komórkowy będzie pomocny także nad morzem, pozwalając m.in. dokonać płatności za parkowanie, kupić bilety komunikacji miejskiej czy opłacić przejazd koleją SKM.

 W trasę wyruszył już pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich, który codziennie, przez całe Wakacje łączy Warszawę z nadmorskimi miejscowościami. W tym roku można dojechać nim aż do Ustki, a czas podróży do Gdańska zmniejszył się do ok. trzech i pół godziny. Jednym ze sposobów nabycia biletów jest skorzystanie ze SkyCash – darmowej aplikacji na telefony komórkowe. Pasażerowie mogą w ten sposób uniknąć kolejek do kas i dokonać zakupu w dowolnym miejscu, nawet na kilka dni przez planowanym wyjazdem. Ceny biletów są takie same, jak w kasach kolejowych. Aplikacja umożliwia też korzystanie z obowiązujących ulg i zniżek. Za bilety pasażerowie mogą płacić środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash, jak również używając podłączonej do systemu karty płatniczej. Po zakupie wszystkie bilety zostają zapisane w pamięci urządzenia, dzięki czemu można okazywać je do kontroli także wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

 SkyCash warto mieć przy sobie także po dotarciu nad morze, gdzie aplikacja ułatwia korzystanie z lokalnych środków transportu. Przy jej użyciu można płacić za przejazdy SKM oraz kupować bilety metropolitalne, które obowiązują na obszarze kilkunastu nadmorskich miejscowości. Co istotne, bilety metropolitalne kupowane telefonem są tańsze od swoich odpowiedników dostępnych w tradycyjnych punktach sprzedaży.

 Inną przydatną funkcją SkyCash jest wypłacanie gotówki z bankomatów sieci Euronet bez konieczności używania karty. Wystarczy wygenerować 6-cyfrowy kod wypłaty i wprowadzić go w najbliższym bankomacie. Za pomocą aplikacji można ponadto kupować bilety do kin w Gdyni, Gdańsku, Sopocie i Rumii oraz regulować należność za parkowanie w Trójmieście i na Helu.

 SkyCash można pobrać za darmo w dedykowanych sklepach z aplikacjami (Google Play, App Store i Windows Phone Store).