SkyCash – bilety komunikacji miejskiej w saldo karty płatniczej

5 czerwca 2013
5 czerwca 2013, Komentarze: 0

Użytkownicy SkyCash zyskali możliwość płacenia za bilety komunikacji miejskiej w saldo karty płatniczej, bez konieczności pamiętania o regularnym zasilaniu elektronicznej portmonetki. Wygodna funkcjonalność jest dostępna we wszystkich miastach, w których działa SkyCash.

Żeby kupować bilety komunikacji miejskiej bez potrzeby zasilania konta, wystarczy w ustawieniach aplikacji aktywować opcję płatności kartą. Każdy użytkownik, który wykona tę jednorazową czynność będzie mógł swobodnie wybierać preferowany sposób płatności – za pomocą karty lub standardowo, korzystając ze środków zgromadzonych w SkyCash. Potwierdzając zakup biletu w saldo karty płatniczej, użytkownik wprowadza kod CVV/CVC/CVC2 lub mPIN swojej karty. Rozwiązanie funkcjonuje w technologii MasterCard Mobile i jest dostępne we wszystkich miastach, w których działa SkyCash.

Poza biletami komunikacji miejskiej funkcjonalność pozwala też na płacenie kartą za bilety wszystkich współpracujących z SkyCash przewoźników kolejowych. Do korzystających już rozwiązania Kolei Wielkopolskich i SKM w Trójmieście dołączyły właśnie Koleje Mazowieckie.

Kartę MasterCard lub Visa można podłączyć do konta SkyCash na stronie www.skycash.com lub bezpośrednio z poziomu aplikacji w telefonie. W tym celu wystarczy wejść do zakładki „Zasilenie konta”, wybrać opcję dodawania karty i wpisać niezbędne dane (imię i nazwisko posiadacza, numer oraz data ważności karty). Wszystkie dane kartowe użytkowników SkyCash przechowywane są zgodnie z najwyższymi, rygorystycznymi standardami bezpieczeństwa.