SkyCash 2.0 już dostępny

18 grudnia 2012
18 grudnia 2012, Komentarze: 0

Światło dzienne ujrzał SkyCash 2.0 – najnowsza wersja uniwersalnego systemu płatności mobilnych. Aktualizacja przynosi szereg zmian i nowości, m.in. obsługę płatności zbliżeniowych i fotokodów, poprawioną ergonomię użytkowania oraz udoskonaloną możliwość kupowania biletów do wszystkich 26 punktów Multikina w całej Polsce. Znacznie rozszerza też możliwości aplikacji w zakresie płatności za parkowanie.

Użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android mogą już korzystać ze SkyCash 2.0 – najnowszej wersji uniwersalnego systemu płatności mobilnych, która pozwala na jeszcze łatwiejszą i wygodniejszą obsługę transakcji. Wprowadzone zmiany obejmują m.in. ergonomię użytkowania oraz dostosowanie aplikacji do technologii przyśpieszających kontakt ze światem zewnętrznym, jak NFC i płatności z wykorzystaniem fotokodów.

– SkyCash 2.0 otwiera zupełnie nowe możliwości w obszarze transakcji realizowanych przy użyciu telefonów komórkowych – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Z obsługiwanej przez aplikację technologii zbliżeniowej i fotokodów mogą już korzystać pasażerowie Kolei Mazowieckich. Wkrótce zaprezentujemy kolejne usługi pozwalające na błyskawiczne dokonywanie płatności – dodaje Mazurkiewicz.

Istotnym zmianom poddany został interfejs aplikacji, który zapewnia znacznie szybsze przełączanie się pomiędzy dostępnymi funkcjonalnościami. Przykładowo, w celu okazania biletu do kontroli użytkownik wykona tylko jeden ruch palcem po ekranie telefonu. SkyCash 2.0 umożliwia ponadto personalizację wyglądu aplikacji, tworzenie listy ulubionych usług oraz korzystanie z geolokalizacji i dedykowanych widgetów (system Android), które znacznie skracają czas transakcji. Nowa wersja SkyCash pozwala też na kupowanie komórką biletów do wszystkim 26 punktów Multikina na terenie całej Polski. Użytkownicy mogą teraz szybko zapoznać się z opisami dostępnych filmów, jak również wygenerować widok sali i samodzielnie wybrać odpowiadające im miejsca.

Już wkrótce pojawią się też kolejne funkcjonalności, pod kątem których przygotowana została nowa generacja SkyCash. Pierwsza z nich to rozszerzone możliwości płacenia komórką za postój w strefach płatnego parkowania. Dzięki wprowadzeniu pełnej integracji z systemem mobiParking, użytkownicy SkyCash będą mogli realizować takie transakcje w blisko 20 miastach na terenie całej Polski, m.in. w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu.

SkyCash 2.0. jest już dostępny na smartfony z systemami Android. Jeszcze w grudniu pojawi się także wersja aplikacji dedykowana użytkownikom iPhone’ów i komórek z systemem Windows Phone.

SkyCash 2.0 – lista najważniejszych zmian:

  • zgodność z technologią NFC
  • obsługa transakcji z wykorzystaniem fotokodów
  • usprawnienie zakupu biletów do kina, m.in. obsługa sieci Multikino, pełny repertuar kin wraz ze zdjęciami oraz opisami dostępnych filmów
  • odświeżony wygląd, zapewniający większą wygodę i ergonomię transakcji
  • personalizacja ustawień, np. tworzenie listy ulubionych usług, wybór układu kafelkowego
  • obsługa dedykowanych widgetów w systemie Android
  • geolokalizacja
  • wygodniejsze i szybsze generowanie kodów wypłaty z bankomatów
  • optymalizacja zakupu kolejowych biletów relacyjnych (obowiązujących na trasach wybranych przez użytkownika)
  • pełna integracja z aplikacją mobiParking (funkcjonalność dostępna wkrótce).