Koniec kolejek w kinie

29 maja 2012
29 maja 2012, Komentarze: 0

Warszawskie Kino Atlantic jako pierwsze w Polsce wprowadza możliwość kupowania biletów za pomocą telefonów komórkowych. Z wygodnego rozwiązania już od 30 maja będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy SkyCash – platformy płatności przez komórkę.

Działające w Warszawie Kino Atlantic to pierwsza placówka w Polsce, która udostępni klientom zupełnie nowy sposób kupowania biletów. Transakcja, która trwa zaledwie kilkanaście sekund realizowana jest w całości za pomocą telefonu komórkowego z zainstalowaną aplikacją SkyCash. Daje to możliwość całkowitego uniknięcia konieczności stania w kolejce do kasy. Aplikacja pozwala też wybierać spośród wielu zniżek, oferowanych przez kino w ramach różnorodnych programów lojalnościowych. Ponadto użytkownicy mogą kupować bilety nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zostają one zapisane w telefonie, dzięki czemu wchodząc na seans wystarczy okazać obsłudze ekran aplikacji z otwartą zakładką „Kontrola biletów”. W tym samym miejscu znajdują się wszystkie dodatkowe informacje, jak tytuł filmu, godzina seansu, sala, rząd miejsce czy rodzaj zniżki.

– Kinomani szybko przekonają się do zalet tego unikalnego w skali Polski rozwiązania – powiedziała Joanna Tromszczyńska, prezes zarządu Viktonex sp. z o.o., zarządzającej Kinem Atlantic. – Dużym udogodnieniem jest możliwość kupowania biletów bez konieczności rezerwacji i przychodzenia do kina 30 minut przed seansem – dodaje Cezary Kruszewski, zajmujący się marketingiem i promocją w Kinie.

Ważnym elementem nowej funkcjonalności SkyCash jest inteligentny algorytm wyboru miejsc. – Użytkownik określa interesującą go strefę, np. środek lub tył sali, a aplikacja sama wybierze najlepsze z dostępnych miejsc, zależnie od tego, w ile osób wybieramy się do kina – mówi Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A.

Tak jak w przypadku pozostałych funkcjonalności SkyCash, z nowej usługi mogą korzystać wszyscy posiadacze telefonów komórkowych z dostępem do Internetu, bez względu na model czy sieć GSM. Żeby dokonać zakupu należy uruchomić aplikację w telefonie i wejść do zakładki „Bilety do kina”, a następnie wybrać dzień, tytuł filmu oraz godzinę seansu. W kolejnych krokach użytkownik określa strefę sali, rodzaj zniżki oraz liczbę biletów. Realizacja transakcji następuje bezpośrednio po zatwierdzeniu jej 4-cyfrowym kodem PIN.

Żeby zainstalować w komórce aplikację SkyCash, należy pobrać program wpisując w przeglądarce telefonu adres internetowy m.skycash.com lub wysyłając pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Konto SkyCash można zasilić na wiele sposobów, m.in. bezpośrednio z podłączonej do systemu karty Visa lub MasterCard.

Bilety do Kina Atlantic będzie można kupować za pomocą SkyCash już od 30 maja, korzystając jednocześnie z powitalnej promocji. Osoby, które kupią dwa bilety na dowolny seans organizowany 1 czerwca, zapłacą tylko za jeden z nich