Kolejowy bilet relacyjny w komórce

27 grudnia 2012
27 grudnia 2012, Komentarze: 0

Koleje Wielkopolskie to drugi operator kolejowy, który rozpoczął współpracę ze SkyCash – uniwersalnym systemem płatności mobilnych. Usługa pozwala na zakup telefonem komórkowym biletów relacyjnych pomiędzy dowolnie wybranymi stacjami obsługiwanymi przez przewoźnika.

Koleje Wielkopolskie wprowadziły udogodnienie dla pasażerów, dzięki któremu wszystkie czynności związane z opłaceniem przejazdu można wykonać przy użyciu telefonu komórkowego. Oznacza to, że bilety są dostępne w każdym miejscu, 24 godziny na dobę, bez konieczności odliczania drobnych czy stania w kolejce do kasy. Szybkiego i wygodnego zakupu można dokonać za pośrednictwem darmowej aplikacji SkyCash, która działa we wszystkich sieciach GSM i na każdym telefonie z dostępem do Internetu. Z rozwiązania korzystają już Koleje Mazowieckie – drugi co do wielkości pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce.

Korzystając z usługi można kupować bilety relacyjne pomiędzy dowolnie wybranymi stacjami w obrębie województwa wielkopolskiego, które obsługuje przewoźnik. Żeby dokonać zakupu, wystarczy uruchomić SkyCash w telefonie, wybrać stację początkową oraz końcową
i zatwierdzić transakcję indywidualnym kodem PIN. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży. Usługa umożliwia też korzystanie ze wszystkich obowiązujących ulg i zniżek. Podczas kontroli wystarczy okazać konduktorowi bilet, który po zakupie zostaje automatycznie zapisany w zakładce „Kontrola biletów”.

SkyCash to doskonałe rozwiązanie dla pasażerów dynamicznie rozwijających się Kolei Wielkopolskich, stanowiące wygodną alternatywę wobec tradycyjnych kas biletowych – powiedział Włodzimierz Wilkanowicz, Prezes Kolei Wielkopolskich. – System jest sprawdzony. Z powodzeniem funkcjonuje w komunikacji miejskiej wielkich aglomeracji, np. Warszawy, Wrocławia czy Łodzi – dodaje Wilkanowicz.

Żeby zainstalować SkyCash, wystarczy wpisać w przeglądarce telefonu adres internetowy m.skycash.com lub wysyłać pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Użytkownicy smartfonów mogą też pobrać aplikację bezpośrednio z App Store lub Google Play. Konto SkyCash można zasilać na wiele sposobów, m.in. bezpośrednio z podłączonej do systemu karty Visa lub MasterCard.