Inkubator innowacyjności Science2Business na największej imprezie branży biotechnologicznej w Polsce i Europie Środkowej

18 maja 2010
18 maja 2010, Komentarze: 0

Inkubator innowacyjności Science2Business zaprezentuje możliwość dofinansowania innowacyjnych pomysłów w kwocie do 200 tys. euro podczas IX edycji Środkowoeuropejskich Targów Biotechnologii, Farmacji i Biobiznesu, które odbędą się 19-21 maja br. w Łodzi.

Integralną częścią BioForum jest możliwość zapoznania się z ofertą podmiotów wspierających innowacyjne przedsięwzięcia z obszaru biotechnologii i farmacji. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zasięgnąć opinii ekspertów w dziedzinie zarządzania biobiznesem, czy ochrony własności intelektualnej w nauce oraz przemyśle. Ważnym elementem tegorocznej edycji będzie wystąpienie inkubatora innowacyjności Science2Business, którego przedstawiciele odpowiedzą na pytanie jak otrzymać 200 tys. euro dofinansowania na rozwój innowacyjnych pomysłów biotechnologicznych. Przekażą też praktyczne informacje na temat transferu technologii i komercjalizacji projektów biotechnologicznych.

BioForum to unikalna okazja do zapoznania się z najważniejszymi, innowacyjnymi projektami badawczymi, realizowanymi w czołowych placówkach naukowych, laboratoriach oraz przedsiębiorstwach Europy Środkowej. W ciągu trzech dni odbędzie się kilkadziesiąt prezentacji naukowych i biznesowych. Naukowcy, technolodzy i przedsiębiorcy z Polski oraz innych krajów regionu (w tym Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Rumunii) przedstawią swoje osiągnięcia w zakresie:

  • nowatorskich leków i substancji chemicznych
  • zaawansowanych technologicznie urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego
  • narzędzi dla sektora medycznego
  • rozwiązań technologicznych w obszarze genetyki i biologii molekularnej
  • wyposażenia laboratoriów badawczych.