200 tys. euro od inkubatora innowacyjności Science2Business dla olsztyńskich pomysłodawców

30 marca 2010
30 marca 2010, Komentarze: 0

W najbliższy czwartek możliwość dofinansowania w kwocie do 200 tys. euro przedstawi olsztyńskim naukowcom inkubator innowacyjności Science2Business. Po pieniądze na realizację innowacji mogą sięgnąć pomysłodawcy rozwiązań z zakresu biotechnologii, energii odnawialnej, czy technologii informatycznych, mobilnych oraz internetowych.

Przedstawiciele inkubatora innowacyjności Science2Business już w najbliższy czwartek, tj. 1 kwietnia br., przybliżą doktorantom z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego możliwości unijnego dofinansowania. Spotkanie rozpocznie się o godz. 13:15 w auli im. prof. M. Gotowca, przy ul. M. Oczapowskiego 5 w Kortowie.

– Inkubator innowacyjności Science2Business finansuje start i rozwój nowatorskich rozwiązań, w taki sposób, aby zyski pozostawały w regionie – mówi Krzysztof Czaplicki, dyrektor ds. biotechnologii Science2Business. – W czwartek zaprezentujemy naukowcom z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego drogę “od pomysłu do przemysłu”, jaką muszą przejść innowacje, aby z sukcesem wejść na rynek – dodaje.

Science2Business zapewnia firmom powstałym na bazie innowacyjnych pomysłów dofinansowanie do 200 tys. euro, a także wsparcie w zakresie oceny komercjalizacji pomysłów i ich potencjału rynkowego oraz ochrony własności intelektualnej i przemysłowej. Autorzy innowacji mogą też korzystać z sieci ekspertów branżowych oraz infrastruktury umożliwiającej testy i tworzenie prototypów. Do kluczowych dziedzin wspieranych przez Science2Business należą biotechnologia i telemedycyna, energia odnawialna oraz technologie informatyczne, mobilne i internetowe.