PR consultants z Mobile Central Europe

28 stycznia 2014
Kategoria: PR consultants
28 stycznia 2014, Komentarze: 0

PR consultants poprowadzi media relations kolejnej edycji Mobile Central Europe – największej w Europie Środkowej konferencji dla programistów mobilnych. Agencja prowadziła zakończoną w zeszłym tygodniu pierwszą edycję wydarzenia, w którym wzięło udział blisko pół tysiąca uczestników, o połowę więcej, niż zakładali organizatorzy.

W ramach projektu do zadań PR consultants należą relacje z mediami, a także blogerami i licznymi serwisami specjalistycznymi, poświęconymi tematyce IT i programowania. Agencja do obecnej edycji zdobyła 17 patronatów medialnych, a także nawiązała współpracę z 5 blogerami, entuzjastami technologii informatycznych i mobilnych.

Celem komunikacji wokół Mobile Central Europe jest promowanie idei zrzeszania się programistów mobilnych i budowania w Polsce silnej i kreatywnej społeczności młodych, zdolnych profesjonalistów, co przyczyniło się m.in. do sukcesu amerykańskiej Doliny Krzemowej. Pierwsza edycja Mobile Central Europe umożliwiała uczestnikom skorzystanie z praktycznej wiedzy zagranicznych ekspertów pracujących m.in. dla Apple, Amazon, Evernote, Facebook, Google czy Microsoftu. Udział w sesji Jitter Hackathon pozwalał na programowanie tak rewolucyjnych gadżetów, jak Google Glass, robotów NAO, drukarek 3D, czy Arduino Lilypad, Estimote Beacons. W Wydarzeniu wzięło udział kilkuset programistów inżynierów, programistów, specjalistów z całej Polski.