BZK Alco - wachlarz nagród dla nowości rynkowych

6 lipca 2018
Kategoria: BKZ Alco, PR consultants
6 lipca 2018, Komentarze: 0

Produkty BZK Alco, chociaż na rynku obecne są od niedawna, otrzymały już wiele prestiżowych nagród. W międzynarodowym konkursie Monde Selection Kazimierz Wielki i Björn uhonorowane zostały Złotymi Medalami, a Senator Komorowski Organic Vodka Wielkim Złotym Medalem. W równie ważnym konkursie The San Francisco World Spirits Competition Björn otrzymał Srebrny Medal, a Senator Komorowski Organic Vodka Brązowy Medal, który także zdobył Srebrny Medal w The International Spirits Challenge 2018. Produkty, jak i sama spółka otrzymały także wiele cennych polskich nagród.

Monde Selection to najstarsza na świecie – działająca od 1961 r. – instytucja zajmująca się badaniem jakości artykułów spożywczych. Wszystkie zgłoszone produkty biorące udział w konkursie poddawane są szczegółowym badaniom laboratoryjnym, a także degustowane przez ekspertów na zasadzie tzw. ślepych testów organoleptycznych. Kazimierz Wielki i Björn uhonorowane zostały Złotymi Medalami, a Senator Komorowski Organic Vodka Wielkim Złotym Medalem.

The San Francisco World Spirits Competition – Światowy Konkurs Alkoholi w San Francisco jest jednym z najbardziej wpływowych konkursów, organizowanym od 2000 roku. Przez lata zdobył reputację zarówno w handlu, jak i konsumentów.W ocenie kładziony jest nacisk na uczciwość i bezstronność. Zdobywcy medali SFWSC to zarówno najbardziej renomowani międzynarodowi gorzelnicy, jak i producenci małych partii. Medal SFWSC jest nie tylko świadectwem ciężkiej pracy, ale również powszechnie uznawanym wskaźnikiem wyjątkowej jakości i rzemiosła. W tegorocznej edycji Björn otrzymał Srebrny Medal, a Senator Komorowski Organic Vodka Brązowy Medal.

Zdobycie medalu w konkursie The International Spirits Challenge 2018 organizowanym od 23 lat jest wybitnym osiągnięciem i podkreśla zaangażowanie producentów w jakość i innowacyjność produktów. To cenna nagroda dla każdego alkoholu, który przejdzie szczegółową, ślepą ocenę doświadczonego zespołu sędziów, w tym jednym z najważniejszych wydarzeń promujących wyroby spirytusowe o wyjątkowej jakości z całego świata. Senator Komorowski Organic Vodka uzyskał Srebrny Medal w tegorocznej edycji.

Sukcesy na polskim rynku Produkty

BZK Alco docenione zostały także na rodzimym rynku. Kazimierz Wielki zdobył Brązową Perłę Rynku FMCG, a Senator Komorowski nagrodę specjalną i statuetkę Złoty Paragon. Także spółka otrzymała nagrody za debiut na rynku: Złoty Paragon – Nagrodę Kupców Polskich, HIT Handlu oraz Nagrodę Specjalną Przebojowy Concept w Przebojach FMCG. Wszystkie nagrody są wyróżnieniami w najważniejszych branżowych konkursach.

Złoty Paragon przyznawany jest przez właścicieli i kierowników sklepów spożywczo-przemysłowych z całej Polski, a jednocześnie czytelników miesięcznika Hurt & Detal. Konkurs od 8 lat wyłania te produkty i usługi, które w sposób szczególny wpływają na rozwój handlu detalicznego w Polsce i przynoszą kupcom największe dochody.

Przebój FMCG to coroczny konkurs organizowany od 11 lat przez Życie Handlowe. Uhonorowane wyroby doceniane są za wyjątkowy pomysł, zgodny z najnowszymi trendami konsumenckimi oraz duży potencjał sprzedażowy.

Plebiscyt Hit Handlu jest realizowany nieprzerwanie od 17 lat przez wydawcę miesięcznika Handel. Nagrody Specjalne otrzymują producenci, którzy wyznaczają nowe trendy w kategoriach produktowych, zajmują wiodącą pozycję w ich rozwijaniu, wprowadzając linie i produkty dokładnie odpowiadające na oczekiwania konsumentów i przyczyniają się zarówno do rozwoju swojej sprzedaży, jak i całej kategorii, a także dbają o środowisko.

Badanie Perły Rynku to ogólnopolski, niezależny plebiscyt w którym detaliści od 12 lat wskazują najbardziej udane nowości rynkowe. Celem badania jest nagrodzenie najlepszych nowości produktowych w najważniejszych kategoriach, które wskazywane są przez jury składające się z przedstawicieli najbardziej liczących się na rynku spożywczych sieci handlowych. Organizatorem jest wydawca Wiadomości Handlowych.

Senator Komorowski Organic Vodka została uhonorowana także złotym medalem na XX Międzynarodowych Targach Biznes Żywność Medycyna Auto Flota 2017 w Rzeszowie. Doceniono wyjątkowe walory tej organicznej wódki, uznając ją za jeden z najlepszych produktów zaprezentowanych podczas jubileuszowej edycji targów. Jury wzięło pod uwagę jakość wyrobu i jego atrakcyjność cenową i wizualną.

BZK Alco wchodzi w skład jednej z największych w Polsce grup przetwórstwa rolnego, do której należą również Bakoma, Polskie Młyny, Komagra, Bioagra i Bioagra – Oil. Ścisła współpraca między tymi spółkami daje gwarancję wytwarzania trunków na bazie najlepszych surowców. Spółka dba o każdy etap produkcji alkoholu, począwszy od wyboru ziarna z którego powstaje spirytus, poprzez łączenie go z wodą z krystalicznie czystych źródeł, skończywszy na butelkowaniu, dlatego może zagwarantować jego najwyższą, światową jakość. W odróżnieniu od innych producentów, posiada aż 488 półek destylacyjnych, które umożliwiają siedmiokrotną destylację. Dzięki temu uzyskuje krystalicznie czysty alkohol bez żadnych zanieczyszczeń chemicznych (0 ppm).