23 firmy z całej Polski walczą o Nagrodę Publiczności w Konkursie na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku

15 listopada 2013
Kategoria: FISE
15 listopada 2013, Komentarze: 0

Można już głosować na firmy ubiegające się o „Nagrodę Publiczności” w ramach konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku. Głos można oddać na stronie www.konkurs-es.pl. Zwycięzca zostanie ogłoszony 22 listopada.

23 firmy z całej Polski znalazły się w finale konkursu, w którym wybierane jest najlepsze w Polsce przedsiębiorstwo społeczne. Głównym celem tego rodzaju podmiotów nie jest pomnażanie zysku, ale integracja społeczno-zawodowa osób wykluczonych społecznie lub znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy. Przedsiębiorstwa społeczne zatrudniają najczęściej osoby niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne, ludzi, którzy przeszli terapię i wyszli z uzależnień, są bezdomni czy przewlekle chorzy.

Dzięki trwającemu właśnie plebiscytowi, swoje poparcie dla firm nastawionych na pozytywną zmianę społeczną mogą wyrazić także internauci. Przedsiębiorstwo, które uzyska najwięcej głosów zostanie uhonorowane „Nagrodą Publiczności”, dającą możliwość promocji firmy w skali całego kraju. Żeby zagłosować na swojego faworyta, wystarczy odwiedzić oficjalną witrynę konkursu (www.konkurs-Es.pl), gdzie w zakładce „Nagroda publiczności” wskazani są wszyscy kandydaci do nagrody. Na stronie można też przeczytać krótkie opisy finalistów i zapoznać się z zakresem ich działalności.

Laureat „Nagrody Publiczności“ zostanie ogłoszony 22 listopada br., podczas uroczystej gali w Warszawie. W tym samym dniu poznamy zwycięzców w kategoriach „Przedsiębiorstwo Społeczne Roku” i „Pomysł na rozwój”. Konkurs, objęty patronatem Prezydenta RP, jest organizowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE) w ramach projektu „Zintegrowany system wsparcia ekonomii społecznej”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.