Essilor w Żerań Park 11 lat dłużej

13 maja 2013
13 maja 2013, Komentarze: 0

Essilor – światowy lider w produkcji soczewek korekcyjnych – przedłużył umowę najmu powierzchni magazynowych i biurowych w warszawskim Żerań Park I. Firma wynajęła łącznie ponad 7 tys. m2 powierzchni aż do 2024 r.

Polski oddział Essilor wynajmował dotychczas w Żerań Parku 5 tys. m2 powierzchni magazynowych wraz z powierzchniami biurowymi. Zgodnie z nową umową obowiązującą do marca 2024, firma rozszerzyła swoje zapotrzebowanie o dodatkowe prawie 2tys m2 powierzchni w tej lokalizacji. Najemca, decydując się na tak wyjątkowo długi termin umowy, docenił dogodną lokalizację blisko centrum Warszawy i jednocześnie z dobrym dojazdem z tras wylotowych ze stolicy oraz wysoką jakością powierzchni. Właścicielem obiektu, którym zarządza AIG/Lincoln Polska, jest firma Heitman.

Essilor projektuje, wytwarza i dostosowuje do indywidualnych potrzeb soczewki okularowe które są lekkie, cienkie i wytrzymałe oraz chronią oczy i przywracają dobre widzenie. Od 2000 roku Elissor prowadzi również nowoczesne laboratorium optyczne.

Żerań Park I to nowoczesny park logistyczny zlokalizowany w Centralnej Strefie Nowoczesnych Magazynów Warszawy, w północnej części stolicy. Park składa się z czterech budynków magazynowych o łącznej powierzchni najmu 54.800 m2, w których znajdują się również pomieszczenia biurowe. Całodobowa ochrona i monitoring umożliwiają dostęp do wynajmowanych powierzchni 24 godziny na dobę. Na nieruchomości znajduje się także obszerny parking dla pracowników i gości.

Położenie przy tranzytowych trasach szybkiego ruchu S8 i S7 oraz bliskość dwóch mostów nad Wisłą, w tym nowego im. Marii Curie-Skłodowskiej, zapewniają doskonały dojazd. Ponadto, 6 linii tramwajowych oraz kilka linii autobusowych zapewnia doskonały dojazd do nieruchomości komunikacją miejską z różnych części Warszawy.