SkyCash – natychmiastowe płatności przez telefon komórkowy

14 czerwca 2010
Kategoria: SkyCash
14 czerwca 2010, Komentarze: 0

Wystartował SkyCash – uniwersalna platforma płatności mobilnych umożliwiająca natychmiastowe przelewy na dowolny spośród 44,5 mln aktywnych numerów telefonów komórkowych w Polsce. SkyCash działa w każdej sieci GSM i nie wymaga posiadania konta w banku. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu, aby rozliczać się ze znajomymi, płacić w Internecie, sklepach i punktach usługowych, czy za bilety lub parkingi.

SkyCash jest przełomowym rozwiązaniem w zakresie płatności mobilnych ze względu na intuicyjną obsługę i niezależność od operatorów telekomunikacyjnych, połączone z bezpieczeństwem na poziomie kart płatniczych i bankowości elektronicznej. SkyCash działa u każdego operatora w Polsce i na wszystkich popularnych systemach operacyjnych telefonów komórkowych, takich jak iPhone, Android, Symbian, Java i Windows Mobile oraz, już wkrótce, BlackBerry.

– Wprowadzamy SkyCash w momencie, kiedy zainteresowanie użytkowników płatnościami przez komórkę rośnie gwałtownie na całym świecie – powiedział Piotr Warsicki, dyrektor zarządzający SkyCash Poland SA. – Partnerami biznesowymi SkyCash są firmy, które zapewniają wejście i rozwój usługi w skali całego kraju, w tym Mennica Polska SA (obsługa sieci sprzedaży biletów komunikacji miejskiej i opłat za parkingi), Grono.net (sieć społecznościowa z 2 mln użytkowników), Przelewy24 (dostęp do 8 tys. merchantów) i Raiffeisen Bank Polska SA (prowadzący konto rozliczeniowe SkyCash) – wylicza Warsicki.

Według badań Juniper Research całościowy rynek płatności mobilnych, przelewów pieniężnych i transakcji NFC ma w tym roku wynieść 170 miliardów dolarów. Do 2014 roku wartość ta ma zwiększyć się do prawie 630 miliardów dolarów. W Polsce mobilny dostęp do sieci staje się coraz powszechniejszy dzięki obniżce cen transferu danych oraz lawinowemu wzrostowi liczby nowych aplikacji na komórki. SkyCash szacuje, że już 90% telefonów używanych obecnie przez Polaków daje możliwość dostępu do Internetu.

SkyCash – platforma płatności mobilnych

SkyCash to uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający intuicyjne i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Można go z powodzeniem stosować do rozliczeń pomiędzy znajomymi, płatności w sklepach i punktach usługowych, np. w kawiarni, u fryzjera, w taksówce. SkyCash pozwala również na zakupy w Internecie, w tym za treści elektroniczne – stanowi tanią alternatywę dla usługi Premium SMS. Służy też do kupowania biletów komunikacji miejskiej, płacenia za parkowanie, czy dostawy do domów i biur, np. żywności.

Jak rozpocząć korzystanie ze SkyCash

Żeby rozpocząć korzystanie ze SkyCash wystarczy zarejestrować się, zainstalować na telefonie aplikację oraz zasilić automatycznie stworzone konto środkami pieniężnymi.

Główne zastosowania:

  • Płatności pomiędzy użytkownikami
  • Płatności w internecie
  • Płatności za towary i usługi
  • Bilety komunikacji miejskiej
  • Opłata za parkowanie
  • Alternatywa dla Premium SMS
  • Doładowania GSM