PR consultants dla FOLYO

8 grudnia 2015
Kategoria: PR consultants
8 grudnia 2015, Komentarze: 0

PR consultants wspiera komercyjny start FOLYO – platformy, która pozwala samodzielnie tworzyć animacje 3D i 360° na bazie fotografii oraz udostępniać je w sklepach internetowych, social media i na stronach www. Do zadań agencji należą relacje z mediami oraz wparcie działań marketingowych związanych z wprowadzeniem FOLYO na rynek.

Udostępnienie darmowej technologii realistycznych animacji wychodzi naprzeciw sytuacji prawnej polskiego e-commerce. We wrześniu 2015 r. Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał precedensowy wyrok, z którego wynika, że sprzedawca internetowy nie ma prawa zastrzec, że wygląd produktu może odbiegać od prezentowanego na stronie sklepu. Animacje 3D i 360° pozwalają klientom obejrzeć produkt wyjątkowo precyzyjnie: ze wszystkich stron i w bardzo dużym przybliżeniu. Daje to możliwość oceny detali produktu.

Platforma FOLYO została opracowana przez spółkę Profolyo, specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania do obróbki zdjęć, tworzenia z nich animacji, zarządzania nimi, w tym udostępniania w Internecie. Prace nad projektem trwały ponad 2 lata. Obejmowały m.in. stworzenie platformy www.folyo.pl, dzięki której można tworzyć animacje przedmiotów w trybie 360° i 3D. Animacje można następnie umieszczać na stronach www, w sklepach internetowych, jak również w serwisach social media.