Castrol EDGE - wyścig klonów

18 lipca 2016
18 lipca 2016, Komentarze: 0

W czwartym już Teście Tytanu Castrol EDGE udział wzięły dwa spośród najsłynniejszych supersamochodów świata: Koenigsegg One:1 i przeznaczony wyłącznie na tory wyścigowe Aston Martin Vulcan. Celem tego pionierskiego wyzwania było przetestowanie granic możliwości na torze oraz przedstawienie efektów współpracy człowieka, maszyny i oleju.

  • Dwóch światowej klasy kierowców wyścigowych musi stawić czoła najgroźniejszym przeciwnikom na torze – sobie samym
  • Kierowcy zostali przeszkoleni wirtualnie w laboratorium przy użyciu najnowocześniejszego symulatora, rejestrującego ich najlepsze okrążenia
  • W tym ekstremalnym wyzwaniu kierowcy musieli sięgnąć granic swoich umiejętności, aby pobić swoje klony na prawdziwym torze
  • Dla podkreślenia rynkowej premiery oleju Castrol EDGE SUPERCAR, supersamochody Aston Martin Vulcan i Koenigsegg One:1 zmierzyły się na jednej z najtrudniejszych tras na świecie: legendarnym hiszpańskim torze Ascari
  • Poprzednie Testy Tytanu oglądało ponad 400 mln osób na całym świecie.

Castrol EDGE połączył siły z REWIND – najlepszymi ekspertami od wirtualnej rzeczywistości i stworzył jeden z najbardziej zaawansowanych symulatorów jazdy samochodem. Jego celem było odwzorowanie prawdziwego toru wyścigowego: słynnego hiszpańskiego Ascari.

Symulator łączy w sobie efekty dźwiękowe oraz najnowocześniejszy system reakcji na dotyk. Dzięki temu daje doskonałe wyczucie drogi, silnika oraz wrażenie ruchu. Dokładna analiza rozmiarów i masy opon, aerodynamiki pojazdu, warunków pogodowych, a nawet siły dociskającej przy różnych prędkościach, pozwoliła na stworzenie symulatora, który jak najdokładniej odzwierciedla prawdziwą jazdę na torze wyścigowym.

Dwóch kierowców wyścigowych wzięło udział w 10 wirtualnych sesjach jazdy na symulatorze w laboratorium Testów Tytanu. Ich najlepsze wyniki zostały scalone w optymalne okrążenia.

W wyścigu zorganizowanym przez Castrol EDGE udział wzięli:

– duński kierowca testowy marki Koenigsegg, Christoffer Nygaard, który zasiadł za kierownicą modelu One:1 – jednego z 6 takich samochodów na całym świecie, wyróżniającego się niesamowitym, uznawanym wcześniej za nieosiągalny, stosunkiem mocy do masy

– brytyjska gwiazda wyścigów i dwukrotny zwycięzca 24h Le Mans, Darren Turner, który poprowadził wykonany w całości z włókna węglowego model Aston Martin Vulcan – jeden z 24 wyprodukowanych pojazdów tego typu. Darren jest jedną z 7 osób na świecie, które mają uprawnienia do kierowania tym supersamochodem.

Podczas wyścigu, który odbył się na hiszpańskim torze Ascari, silniki supersamochodów wspomagał olej Castrol EDGE. Mierząca 5,425 km trasa zawiera 25 trudnych, technicznych zakrętów, wzniesienia, zmiany nachylenia oraz wyskocznie, które sprawiają, że jest niezwykle trudna do zapamiętania i opanowania.

Zobacz, jak dwa supersamochody poradziły sobie na torze, odwiedź stronę:

http://castrl.co/CloneRivalAM
http://castrl.co/CloneRivalK

Reżyserią najnowszego etapu Testów Tytanu zajął się słynny „Jako”, który pracował nad scenami akcji w takich hitach, jak „Szybcy i wściekli” i filmach z Jamesem Bondem, między innymi „Spectre”.