Prezes Nordis podwójnym „Menadżerem Roku 2012”

21 marca 2013

Kategoria: Nordis
21 marca 2013, Komentarze: 0

Tomasz Meller, prezes Grupy Nordis, będącej jednym z liderów produkcji i dystrybucji mrożonek w Polsce, otrzymał podwójny tytuł “Menadżera Roku 2012” regionu lubuskiego. Za najskuteczniejszego menadżera uznała go zarówno kapituła konkursu, jak i mieszkańcy regionu w SMS-owym plebiscycie.

– Na ten sukces składają się oczywiście doświadczenie i praca całej firmy – powiedział Tomasz Meller, prezes Grupy Nordis. – Zachęca to nas do zwiększenia wysiłku w celu przekroczenia pułapu 10 proc. udziału w polskim rynku produktów mrożonych. Będzie to oznaczać większe zaangażowanie na rynkach lokalnych i ewentualne przejęcia firm dystrybucyjnych – podsumował Tomasz Meller.

Firma działa na polskim rynku od blisko 45 lat i od początku zajmuje się produkcją i dystrybucją lodów oraz produktów mrożonych. Przychody Grupy Nordis w 2012 r. szacowane są na ok. 180 mln zł, zaś udziały w całości rynku mrożonek sięgają 10 proc., co daje firmie 3. miejsce w skali kraju. Grupa rozwija się w tempie ok. 8 proc. rocznie, czyli niemal dwa razy szybciej niż cały rynek mrożonek. Wśród zadań na najbliższe lata Tomasz Meller wymienia zwiększenie świadomości marki Nordis, rozwój sprzedaży lodów, w tym prestiżowej serii Cadenza, która łączy w sobie najwyższą jakość i unikalny smak. Firma liczy także na umocnienie na rynku nowych dań mrożonych, np. z serii Nordis Kids (Ryż z owocami, Brokuł z kalafiorem, czy Zupa warzywna z kluseczkami), przeznaczonej dla dzieci.

Najlepszych menadżerów regionu lubuskiego wybierała kapituła, w której zasiadali m.in. marszałek województwa lubuskiego, marszałek sejmiku gospodarczego, a także prezes lokalnej specjalnej strefy ekonomicznej. Konkurs organizuje corocznie „Gazeta Lubuska”, jeden z najbardziej poczytnych dzienników w Polsce.