Powstaje Diamond Business Park Ursus

14 czerwca 2013
14 czerwca 2013, Komentarze: 0

Na terenach byłych Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus, zaledwie 8 kilometrów od centrum Warszawy, powstaje Diamond Business Park Ursus – nowoczesny park biznesowy o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. Pierwsza część inwestycji realizowanej przez AIG/Lincoln Polska zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

W październiku tego roku AIG/Lincoln Polska odda do użytku pierwszy z dwóch budynków Diamond Business Park Ursus – nowoczesnego kompleksu magazynowo-dystrybucyjno-biurowego, którego łączna powierzchnia najmu wyniesie docelowo ok. 50 tys. mkw. Obecnie realizowana jest pierwsza faza projektu, w ramach której udostępnionych zostanie 2,6 tys. mkw. powierzchni biurowych oraz 11 tys. mkw. powierzchni magazynowych. Ponad 9-hektarowy teren, na którym powstaje obiekt, usytuowany jest w pobliżu głównych węzłów autostrady A2 oraz trasy Salomea-Wolica.

Dzięki swojemu położeniu oraz istniejącej infrastrukturze przemysłowej, Diamond Business Park Ursus stanowi jedno z najlepszych miejsc w stolicy do prowadzenia wszelkiej działalności produkcyjnej i logistycznej – powiedział Hubert Michalak, dyrektor inwestycyjny z AIG/Lincoln Polska. – Podobnie jak w innych wybudowanych i zarządzanych przez nas parkach biznesowych, łączymy w Ursusie wysokiej klasy specyfikację techniczną z możliwością elastycznej adaptacji przestrzeni do indywidualnych potrzeb najemców – dodaje Michalak.

Podobne obiekty AIG/Lincoln Polska istnieją także między innymi: w Gliwicach, Łodzi czy podwarszawskim Piasecznie i Raszynie. Prowadzona w nich działalność przybiera różnorodny charakter, jak chociażby montaż urządzeń elektronicznych, składanie układów kierowniczych, metkowanie i pakowanie odzieży, kompletację i obsługę zamówień w handlu elektronicznym czy obsługę tzw. farm danych – potężnych serwerów służących do bezpiecznego przechowywania danych klientów banków, firm ubezpieczeniowych i instytucji finansowych.

Diamond Business Park Ursus będzie pierwszym parkiem biznesowym na terenach byłych ZPC Ursus, które stanowią doskonałe miejsce dla działalności biznesowej. Świetna komunikacja publiczna, łatwy dojazd do centrum Warszawy i bliskość tras wylotowych z miasta łączy się tu z unikalną infrastrukturą techniczną. To jedyny rejon stolicy dysponujący zdublowanym dostępem do energii elektrycznej o najwyższych parametrach przemysłowych, infrastrukturą ciepłowniczą i wodną – z niezależnymi ujęciami wody pitnej i przeciwpożarowej, systemem odprowadzania i oczyszczania ścieków przemysłowych oraz dostępem do infrastruktury kolejowej.