mPay zwiększa liczbę biletów międzynarodowych

8 November 2019
Kategoria: mPay, PR consultants
8 November 2019, Komentarze: 0

System płatności mobilnych mPay nawiązał współpracę z EWHD.eu – platformą skupiającą bilety ponad 400 międzynarodowych przewoźników autobusowych. Z zainstalowaną w telefonie aplikacją można od teraz podróżować do takich miejsc jak np. Budapeszt, Kijów, Praga, Paryż, Madryt czy Rzym.

System mPay został zintegrowany z platformą sprzedażową EWHD.eu, która obsługuje internetową sprzedaż międzynarodowych biletów lotniczych, kolejowych i autobusowych. Dzięki nawiązaniu współpracy między firmami te ostatnie już teraz są dostępne w aplikacji mobilnej mPay. Bilety autobusowe, które można w niej znaleźć pozwalają dotrzeć do ponad 30 europejskich krajów, takich jak m.in. Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Rosja, Anglia czy Holandia. Sieć platformy EWHD.eu obejmuje ponad 400 przewoźników autobusowych, którzy organizują wyjazdy międzynarodowe z kilkuset miast na terenie całej Polski.

Po wyszukaniu połączenia aplikacja daje pasażerom dostęp do wielu przydatnych informacji na temat planowanej podróży. Wskazuje m.in. miejsce i termin odjazdu, długość trasy oraz całkowity czas przejazdu. Pasażerowie mogą płacić za bilety środkami zgromadzonymi w elektronicznej portmonetce, kartami płatniczymi oraz mVoucherami. W momencie zatwierdzenia transakcji bilet zostaje zapisany w aplikacji i nie wymaga drukowania. Wchodząc do autokaru wystarczy okazać go kierowcy, przy czym można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma aktywnego połączenia z Internetem. Każdy zakupiony bilet jest też automatycznie wysyłany na powiązany z kontem mPay adres e-mail. W przypadku zmiany planów wyjazdowych pasażerowie mogą ponadto korzystać z łatwej w użyciu funkcji „Zwróć bilet”.

– Wprowadzenie do mPay tak szerokiej oferty międzynarodowych biletów autobusowych to kolejny krok w kierunku zwiększania uniwersalności naszej aplikacji – mówi Krzysztof Hejduk, prezes zarządu mPay S.A. – Nowa usługa jest ważna nie tylko w kontekście dalszego rozwoju naszego systemu, ale stanowi też niezbędny element obsługi wymagających użytkowników, którzy oczekują coraz szerszego pakietu usług od jednego dostawcy – dodaje Hejduk.

EWHD.eu to już druga platforma sprzedaży biletów, z którą współpracuje mPay. W czerwcu br. system został w pełni zintegrowany z należącym do firmy Polonus serwisem DworzecOnline.pl. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mPay zyskali stały dostęp do biletów znajdujących się w ofercie ponad 200 przewoźników autokarowych.