Bioagra SA Pracodawcą Roku 2019 Powiatu Nyskiego

29 November 2019
Kategoria: Bioagra, PR consultants
29 November 2019, Komentarze: 0

Bioagra SA otrzymała tytuł Pracodawcy Roku 2019 w kategorii średnie i duże przedsiębiorstwo. Wręczenie prestiżowych wyróżnień i statuetek “Nyskich Syzyfów” odbyło się podczas IX Gali Biznesu Powiatu Nyskiego.

Ideą XI konkursu Pracodawca Roku Powiatu Nyskiego jest promowanie lokalnych Pracodawców tworzących nowe miejsca pracy, wyróżniających się pod względem jakości zapewnianych warunków pracy, reprezentujących ponadprzeciętny i godny naśladowania model prowadzenia działalności. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy przedsiębiorcy działający w powiecie, bez względu na wielkość czy rodzaj prowadzonej działalności.

– Tytuł Pracodawcy Roku 2019 to efekt dziesięciu lat pracy i doskonalenia firmy – powiedział, odbierając nagrodę, Arkadiusz Komorowski, dyrektor Zakładu Produkcji Etanolu należącego do Bioagry. – Obchodziliśmy niedawno jubileusz 10-lecia uruchomienia zakładu. Prowadzimy obecnie największą w historii firmy inwestycję. Podwoimy dzięki niej produkcję i podniesiemy zatrudnienie aż o 40 proc. Dodatkowo, wygenerujemy kilkadziesiąt miejsc pracy w firmach zewnętrznych działających w regionie – dodał Arkadiusz Komorowski.

Kapituła konkursu nagrodziła Bioagrę za wzrost zatrudnienia i pozytywne warunki pracy w firmie. Wzięła również pod uwagę prowadzone ostatnio inwestycje oraz działalność społeczną i charytatywną.

W pozostałych kategoriach zwycięzcami konkursu zostały firma Pico z Głuchołaz (młody biznes), producent pomadek mlecznych/krówek, zawijanych ręcznie i maszynowo oraz Vita z Nysy (mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy). Firma zatrudnia 50 osób i odpowiada m.in. za nocną i świąteczną opiekę nad pacjentami mieszkającymi w Nysie i okolicznych miejscowościach, w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Ewa Flaszyńska, dyrektor Departamentu Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stwierdziła, że w Polsce zanotowano najniższą stopę bezrobocia od 30 lat. Jednak wciąż ponad 800 tys. osób bezrobotnych czeka na podjęcie pracy.